Miło nam poinformować, że jak co roku, w Lutowiskach odbędzie się Dzień Żubra. 11 sierpnia, na dwunastym już spotkaniu z tego cyklu, nie zabraknie stoiska Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

W programie m.in. wystawa psów myśliwskich i owczarków niemieckich, konkurs wiedzy o bieszczadzkich lasach, ciekawe prelekcje, promocja książki, żubrze dyktando, zawody drwali i koncerty. Wydarzeniom głównym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje, gry i konkursy oraz wystawy. Na stoiskach promocyjnych będzie możliwość spotkania się z leśnikami i osobami, specjalizującymi się w tematyce żubrów.

Szczególnie gorąco zachęcamy do wysłuchania prelekcji Członka Zarządu SMŻ – prof. dr hab. Kajetana Perzanowskiego pt. „Żubry z krainy połonin”. Podczas XII Dnia Żubra odbędzie się także promocja książki pod tym samym tytułem autorstwa prof. Perzanowskiego oraz dr Edwarda Marszałka, którego prelekcji „Pulpit – historia żubra wędrownika” również będzie można wysłuchać 11 sierpnia.

Na stoisku SMŻ czekać będą zupełnie nowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, znajdzie się też coś dla dorosłych – zapraszamy!

Do zobaczenia 11 sierpnia o godzinie 9:30 na placu festynowym i w Chacie pod Florianem w Lutowiskach!

Fot. Janusz Sochacki