Zapraszamy na coroczną konferencję naukową na temat żubra organizowaną przez Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

Będzie to osiemnaste w cyklu, międzynarodowe spotkanie poświęcone żubrowi. Konferencja odbędzie się w Augustowie, w dniach 3-4 września 2020 r.

Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, bowiem wiosną 2018 roku po ponad dwustuletniej nieobecności do Puszczy Augustowskiej powróciły żubry. Przywieziono tutaj grupę siedmiu żubrów z Puszczy Boreckiej i po kilkutygodniowej aklimatyzacji wypuszczono je na wolność. Każdego roku w stadzie urodziło się cielę, a wiosną 2020 roku dowieziono kolejne cztery żubry. Stado w Puszczy Augustowskiej rozwija się pod czułą opieką nadleśnictw Augustów i Płaska.

Konferencja jest organizowana wspólnie z SGGW i Nadleśnictwami Puszczy Augustowskiej, a poza celem naukowym służy wymianie doświadczeń i przedyskutowaniu bieżących problemów z zakresu ochrony i hodowli żubrów.

Na stronie Stowarzyszenia Miłośników Żubrów w zakładce „Konferencje” – „Augustów 2020” pojawił się pierwszy komunikat konferencyjny (link). Zachęcamy do dokonywania zgłoszeń bezpośrednio na stronie internetowej za pomocą specjalnego formularza (link).

Termin przysłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2020 r.
Termin przysłania pełnych prac do publikacji: 15 maja 2020 r. (nieprzekraczalny!)
Termin przysłania streszczeń(w dwóch językach): 15 lipca 2020 r.

Zapraszamy!

 

Fot. Adam Kolator